Projekty » e-Informatyka.pl

Kierownik projektu: Lech Madeyski

Członkowie zespołu:
Wojciech Biela, Marcin Domagała, Wojciech Gdela, Nikos Karagieorgopulus, Marcin Kruczkiewicz, Marcin Kubasiak, Mikołaj Machowczyk, Grzegorz Mąkosa, Jacek Owocki, Tomasz Poradowski, Krzysztof Sikora, Michał StochmiałekAdam PiechowiakŁukasz Szała, Michał Głomba, Michał Stanek, Marek Majchrzak, Piotr Przybył, Norbert Radyk

Opis:
e-Informatyka.pl to zarazem największy i najstarszy projekt realizowany przez członków SEnS’u. Co więcej to e-Informatyka.pl powstała jeszcze zanim SEnS ujrzał światło dzienne i to w dużej mierze osoby związane z tym projektem stały się późniejszymi założycielami i członkami koła.
Obecnie e-Informatyka.pl wciąż pełni kluczową rolę w pracach członków SEnS’u, którzy opiekują się i rozwijają portal. To dzięki ich staraniom e-Informatyka.pl może się poszczycić ciekawymi i unikatowymi (szczególnie w środowisku polskim) rozwiązaniami i funkcjonalnościami. Wśród najciekawszych funkcjonalności oferowanych przez portal można wymienić:

  • Udostępnianie informacji o nowościach i wydarzeniach z dziedziny informatyki.
  • Integracja informacji o konferencjach naukowych z dziedziny informatyki dostarczanych przez IEEE, ACM i Springer’a.
  • Udostępnianie możliwości subskrypcji przypomnienia o nadchodzących konferencjach, a także kanałów RSS z nowościami i konferencjami.
  • Współpraca i udostępnianie publikacji naukowych z konferencji KKIO, a także czasopisma naukowego e-Informatica Software Engineering Journal.

Wszystko to sprawia, iż portal e-Informatyka.pl od paru lat odgrywa zauważalną rolę w świecie informatycznym. Świadczyć o tym może między innymi znacząca liczba odwiedzin, a także wysoki Google Page Rank portalu.